Dekanın Mesajı - Biruni Üniversitesi

Dekanın Mesajı

  Dekanın Mesajı
  Prof. Dr. Adnan ÖMERUSTAOĞLU
  Dekan Vekili

  adnan_omerustaogluEğitim Fakültemiz 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında, Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı ile Özel Eğitim Bölümü Üstün Zekâlılar Öğretmenliği ve Zihin Engelliler Öğretmenliği programlarına, ilk öğrencilerini kabul etmiştir. Eğitim Fakültelerinin yeniden yapılandırılması ile Fakültemiz 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren, Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı ile Özel Eğitim Bölümü, Özel Eğitim Öğretmenliği Programına öğrenci kabul etmiştir. 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, İngilizce Öğretmenliği Programı ve Temel Eğitim Bölümü, Okul Öncesi Öğretmenliği Programına öğrenci kabul etmeye başlamıştır. 2019-2020 Eğitim–Öğretim Yılından itibaren de Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programına öğrenci alınmıştır.

  Hedefimiz; analitik, sorgulayıcı, eleştirel düşünebilen, yenilikçi, problem çözme becerilerine sahip, ulusal ve uluslararası değerlere saygılı, bilimsel yaklaşımı benimseyen bireyler yetiştirmektir.

  Bu amaçla, fakültemizde öğrencilerimiz, eğitim-öğretim süresince alan bilgisi, meslek bilgisi ve genel kültür yönünden gerekli donanımı sağlayan, ders programına ilaveten alan uzmanlığına sahip nitelikli öğretim elemanı kadrosu, projeler, uygulamalar ve etkinlikler aracılığıyla bilgi ve becerilerini geliştirip uygulayabileceklerdir.

  Öğrencilerimizin alanlarında başarılı öğretmenler olmaları, topluma ve insanlığa yararlı bireyler olarak geleceği en güzel şekilde inşa etmeleri en büyük dileğimizdir.


Son güncelleme tarihi 3 Mayıs 2023 Çar., saat 10:42